Různé náměty ...

Vložíte-li do svých novin tu a tam například něco o svatbách, zvyky, citáty, legrácky, určitě tím nikoho nepopudíte.

ZVYKY A TRADICE

Modrá je dobrá

Nevěsta by měla mít v den svatby něco nového, něco starého, něco půjčeného a něco modrého. Něco modrého pro štěstí. Neměly by to však být celé šaty, to prý přináší modřiny. Modrá může být výšivka na šatech, podvazek, kamínky či krajka.
      Nejrozšířenějším symbolem je modrý podvazek pro štěstí. Není vidět, a proto nekazí celkový dojem z oblečení nevěsty (nevěsta by ho měla mít na sobě minimálně do půlnoci, kdy by ho podle některých zvyků měl ženich pomocí zubů sundat z nevěstiny nohy), a pokud je věcí darovanou nevěstě, nosí prý štěstí.


Házení kyticí

Oblíbenou částí svatebního dne náležící mezi svatební zvyky je házení svatební kyticí. Tato svatební tradice je oblíbená hlavně mezi nezadanými dívkami, kterých se týká. Nevěsta si stoupne zády k půlkruhu svobodných dívek, aby neviděla, komu kytici hází. Ta z dívek, která kytici chytí, se prý do roka vdá. Svatební kytice nesmí upadnout, jinak to nosí smůlu. Často si nevěsta pořizuje na házení náhradní kytici a tu svatební si pak usuší na památku.

Pojídání z jednoho talíře

Pojídání polévky z jednoho talíře při svatební hostině je zvykem, který se dodržuje snad na každé svatbě. Význam toho zvyku je, že novomanželé budou muset pilovat po celý jejich vztah spolupráci.


CITÁTY

Úspěšné manželství vyžaduje mnohokrát se zamilovat. Pokaždé do té samé osoby. Mignon McLaughlin


Mladý abstraktní malíř se oženil se slečnou z lepší rodiny. Po čase se jejich přátelé ptají, jak se jim daří.
"Velmi dobře," libuje si malíř.
"Já maluji, žena vaří. Potom ona hádá, co jsem namaloval, a já hádám, co ona uvařila.“


"Včera jsme se s manželkou pohádali, ale stejně jsem měl poslední slovo já."
"A cos jí řekl?"
"Tak si to teda kup!"