Názory jako inspirace

Inspirace pro sepsání názorů či příběhů ze života. Lidé příběhy milují. Do vašich novin byste mohli napsat váš vlastní životní příběh nebo vaše postřehy...

Vaše svatební noviny můžete ozvláštnit nějakým zamyšlením na téma lásky a manželství. Nějaká zajímavost, která vašim hostům rozšíří obzory, ve formě poutavého článku, který se zabývá tím, jak mít šťastný vztah či spokojené manželství je určitě na místě. Článek to může být jak váš vlastní, tak převzatý. Pokud použijete cizí článek, nezapomeňte uvést autora a zdroj.

Rubrika: Názory

Jen po půlročním manželství jsem nedávno dospěl k závěru, že manželství není pro mě. A teď, ještě než mě předčasně odsoudíte, čtěte raději dál.
Já a moje žena jsme se potkali na střední, bylo nám patnáct. Kamarádili jsme se deset let, až… až jsme se jednou rozhodli, že už nechceme být jenom kamarádi. :) Zamilovat se do svého nejlepšího kamaráda – to každému vřele doporučuji, všem to jenom prospěje.
Ani to, že jsem se zamiloval do své nejlepší kamarádky, mě však neochránilo před některými předmanželskými obavami. Čím blíž jsme se s Kim dostávali k rozhodnutí vzít se, tím víc mě začínal paralyzovat strach. Jsem připraven? Rozhodl jsem se správně? Je Kim tou pravou? Udělá mě šťastným? V jednu zlomovou noc jsem se s těmito myšlenkami a obavami svěřil svému tátovi.
Asi každý z nás již zažil ten pocit, když se čas jako by zpomalil, vše kolem se zastavilo a okamžik jako by nás vtáhl do sebe. V tu chvíli víme, že na ten moment nikdy nezapomeneme.
Tátova reakce na moje obavy pro mne byla přesně takovým momentem. S chápavým úsměvem mi odvětil: „Jsi strašně sobecký, Sethe, takže ti to zjednoduším: manželství není pro tebe. Neženíš se, abys byl šťastný ty, ale abys udělal šťastným někoho jiného. Navíc manželství není vůbec pro tebe, ženíš se pro rodinu. A nejen pro své a její rodiče a všechny ty lidi kolem, ale taky pro své budoucí děti. Kdo chceš, aby je s tebou vychovával? Kdo chceš, aby je ovlivňoval? Manželství není pro tebe. Není o tobě. Manželství je o člověku, kterého si vezmeš.“
Přesně v tom okamžiku jsem věděl, že Kim je pro mě ta pravá. Uvědomil jsem si, že jsem ji chtěl udělat šťastnou, chtěl jsem ji vidět každý den, rozesmívat ji každý den, chtěl jsem být součástí její rodiny a moje rodina chtěla být součástí té její.
Sobec se ptá: „A co z toho mám já?“, Láska zase: „Co ti můžu dát?“ Všichni, kteří čtou tento článek – vdané a ženatí, téměř vdané a téměř ženatí, svobodní a taky ti navždy svobodní – měli byste vědět, že manželství není pro vás. Žádný skutečný vztah založen na lásce není o vás. Láska je o člověku, kterého milujete.
A paradoxem je, že čím víc toho člověka skutečně milujete, tím víc lásky se vám dostane. Skutečná láska a manželství nejsou pro vás. Jsou pro ostatní.

Zdroj: harmonievzivote.cz, 30. 1. 2014